Betimlemeler | Şarkı

En güzel duygudur der bestekâr. Atına biner bir meczup, dolaşır çöllerde uzaklardan gelen ıslık sesini takip ederek. Velhasıl bundan öte dost olmaz, iyi günde kötü günde insana. Bir melodiye tutulur da dinlendirir yüreğini sımsıcak duygularla. “Haydi, vur sazın teline,” dedi mi üstat şöyle bir neşen yerine geliverir.

Gül Birinci Tay

Okyanusların prensesi, yosundan saçlarına taktığı mercan tacı ile hükmediyor derinliğe, yeşil mor pulları ile kıvrılıyor maviliğinde yüreğimin, konuşmadan dinletiyor kendini büyülü siren, melodisi ruhumun her kademesinde, dalgalarla ritim tutuyor serseriliğim, ayaklarım suyun üstünde…

Burcu Özkan

Yüreğimize, ruhumuza, hitap eden melodiler, şiirler ve bunların birlik olmuş halleri vardır. Alır götürür bizi bulunduğumuz yerden bir başka aleme. Tınısını duyduğumuzda gözlerimizin dolduğu enstrumanlar mısraları raks ettirince ne kadar ahenkli olur ortam. Neyden mi bahsediyorum? Gözlerin doğuyor gecelerime diyen Zeki Müren’in, Koyverdun gittun beni oy diyen Kazım Koyuncu’nun, Körolası çöpçüler diyerek aşkına ağlayan Erkin Koray’ın, bizi alıp götürdüğü uzak diyarlardan bahsediyorum. Ne güzeldir melodi, şiir, raks, tını ve hepsinin karışımı.

Sedef Bilgin

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.