Günün Sonunda | 29.Gün

Sevgili Günlük!

Uzun zaman oldu görüşmeyeli. Uzun zamandır görüşmememize rağmen aynı samimiyetle yazacaklarımı dinlemen çok güzel. Bunu bir insanda bulamıyor insan.

Bugün Turgut Uyar’ın günlük yazarlarıyla alakalı bir alayına denk geldim. Evet, alay. Şöyle diyor şair:

“Ne var ki, bazı günlük yazarlarımız ya bu türü hafife alıyorlar ya kendilerini çok önemsiyorlar. Şöyle günlüklere rastlıyoruz:

12 Temmuz – Sabah kalktım. İki bardak çay. Güzel bir gün. Ne yapsam, bilmiyorum? Kıyıda mı yürüsem, Şevkilere mi gitsem? Uzun süredir görmüyorum onları.

Uyar burada bazı günlük yazarlarını tiye almış. Okuyunca pek bir güldüm. Sen ne dersin Sevgili Günlük? Bize değer mi bu sözler? Kendimi önemsediğim doğrudur, zaten sana da sırf bu yüzden yazıyorum.

Şu aralar kafayı şiirle bozdum. Yeni şairler okumaya, yeni şiirler tanımaya başladım. Eskiden sadece haz almak için okuduğum şiirleri artık öğrenmek için de okuyorum. Kulağımın arkasında bir kalem var hazırda bekleyen. Hoşuma giden, farklı gördüğüm bir buluş, dize, imge varsa altını çizip üzerine düşünüyorum.

Yakın zamanda iki şiir yazdım. Henüz bir yerde yayımlamadım. Son yazdığım şiirin bir dizesi içime sinmedi, biraz daha düşüneceğim üzerine. Geçenlerde enteresan bir şey yaptım Sevgili Günlük. Fikirlerine büyük bir saygı duyduğum hocama şiirlerimi gönderdim. Güzel de bir mesaj yazdım. Titiz bir takibin ürünüydü. Ancak ne yazık ki dönüş alamadım. Mesajı gönderdiğim ilk 1 saatki heyecanımı sana anlatmam mümkün değil. İnsan sevdiği, saydığı insanlardan hak ediyorsa takdir görmeye ihtiyaç duyuyor. Ya da eleştirilmeye. Belki döner bir gün. Alıştık beklemeye ne de olsa.

Günün sonunda Sevgili Günlük, bir anlamı olsun diye şiir yazmayacağım gibi, bir anlamı olmasın diye de yazmamaya karar verdim. Şiir kalıplara sığamayacak kadar büyük çünkü.

Servet Eren

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.