Günün Sonunda | 21.Gün

21.Gün

08.04.2021

Sevgili Günlük!

Şu aralar toparlanmamı istemeyen bir denge ile çarpışıyorum. Tam bir şeyleri yoluna koyuyorum, hayatım başka bir yerden patlak veriyor. Ancak bu sefer kabul ediyorum, ben hatalıyım. Dün yemem gereken hurmaları bugün bayatlamış halde yemeye kalktım.

İnsan bazı şeyleri yaparken sonuçlarını düşünemiyor. Bunun zekayla ya da mantıkla bir alakası yok. Bazen gerçekten insan üzerinden zaman geçse de yaptığı şeyin hata olduğunu, iş işten geçtikten sonra anlıyor. Yaptığım bir hata 6 yıllık bir dostumla aramı açtı. Öyle bir hataydı ki bu, başka yerlere bile sıçradı.

Zor bir dönemden geçtim ve bu dönemden yalnız başıma geçmeyi tercih ettim. Daha doğrusu aksine takatim yoktu. Ancak kendi kendime yetebileceğim ve bir başka sesin bana zarar verebileceğini hissettiğim bir dönemdi. Hataydı. İnsan gerçekten yakın olduğuna inandığı birini dışarıda bırakmamalıydı. Ben dışarıda bırakmıştım.

Bu yüzden yaptığım şeyin hata olduğunun farkına vardığımda yalnızca hatamla yüzleşmek kaldı bana. Benim her zaman mantıklı bir açıklamam vardır Sevgili Günlük. Yaptığım hiçbir şey boşuna değildir ve bir mantığa muhakkak dayanır ama bu ne kadar mantıklıdır bilemem tabii. Fakat şunu itiraf etmeliyim ki, hayatımda yaptığım hiçbir hata bu kadar üzmedi beni ve inan hiçbir sıcaklığın dönüştüğü soğukluk bu kadar üşütmedi beni.

Benim az dostum vardır Sevgili Günlük. Arkadaşım çok, dostum azdır geyiğine girmeyeceğim merak etme. Direkt benim dostum azdır. En kalabalık olduğum yerlerde bile gözüm çok az kişiyi görür yahut arar. Görünen o ki bundan sonra daha da az olacak. Bir sandalye boş kalmış çok mu dediğini duyar gibiyim. Eğer boş kalan sandalye yanına oturabilmek ya da oturtabilmek için can attığın kişinin sandalyesiyse çoktur Sevgili Günlük.

Bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Ne yaparım da bu buzlar erir bilmiyorum. Titanik bile bir buzdağı karşısında çaresiz kalmışken ben ne kadar ayakta kalabilirim bilmiyorum. Ve fazlasının intihara girdiğini bile bile zamana sığınıyorum.

Günün sonunda Sevgili Günlük, üzerine titrediğim koleksiyonum için yeni bir adım attım. Koleksiyonumu da bir ara anlatırım.

Servet Eren

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.