Tiyatroda Yeni Dönem: Cep Tiyatrosu Uygulaması Başladı!

Pandemi döneminden olumsuz anlamda en çok etkilenen alanlardan olan tiyatroda yeni bir dönem başlıyor. Pek çok tiyatro, Youtube aracılığıyla faaliyetlerini sürdürmeye çalışırken bir atak da ustası Haldun Dormen’in izinden giden Çağlar İşgören’den geldi. İşgören, pandemi nedeniyle tiyatrolardan uzak kalan seyirciyi cep tiyatrosu ile dijital dünyada tiyatroyla buluşturuyor. İlk oyun 17 Aralık’ta seyirciyle buluştu.

İlgiyle Karşılandı!

Pandemi nedeniyle normalinden daha fazla dijitalleşen dünya, tiyatroya da el atmış durumda. Akıllı telefonu olan herkes tiyatro keyfine devam edebilecek. Pandeminin bitmemesi ve nefes alma imkanı tanımaması bunu kaçınılmaz hale getirmişti. Hem izleyiciler hem de özellikle tiyatrocular büyük bir sıkıntı içindeydi. Bu uygulama her iki tarafı da mutlu edecek.

Cep tiyatrosunun seyirciyle buluştuğu andan itibaren büyük bir ilgi gördüğü görülmekte. Haldun Dormen’in kavramlaştırdığı cep tiyatrosu, seyircilerin yanı sıra faaliyet göstermek isteyen diğer tiyatroların da ilgisini çekmiş durumda.

Cep tiyatrosunda seyirciyle buluşan ilk oyunların Çağlar İşgören’in yönettiği Kamp 12 oyunu ile Gamze Aksoy’un uyarlayarak yönettiği çocuk oyunu Külkedisi olduğu öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.