Günün Sonunda | 57.Gün

Ve normalleşme…

Televizyon kanalları birden normalleşti. Kimi dizilerinin tekrar bölümlerini yayınlamaya başladı, kimi film. Bu dün başlamıştı aslında ama beni asıl üzen akşam itibariyle hiçbir kanalda arama kurtarma çalışması görememek oldu. Fulya bile kayboldu birden.

Sabahtan beri izlediğim bir videonun etkisindeyim. Aklıma geldikçe gözlerim doluyor. 261.saatte kurtulan bir vatandaşın kardeşiyle yaptığı telefon görüşmesi. Abisinden 12 gün sonra haber alıp çılgına dönen bir kardeş ve enkaz altında geçen 12 günde ailesinden habersiz, canı askıda bir abi. Aile olarak kurtulmuşlar. Öyle güzel ki buna tanık olmak. Yine doldu gözlerim.

Fakat daha acısı var. Aklımdan çıkmayan, her seferinde iç çektiğim bir şey. Dün bir yazar dostumuz ulaştı. Depremde bir arkadaşının vefat ettiğini, çok güzel şiirler yazdığını, dostu olarak o şiirlere sahip çıkmak istediğini söyleyip yayımlanması konusunda yardımcı olup olamayacağımı. Buruk ama bir şeyler yapabilecek olmanın heyecanıyla tabii ki kabul ettim. Yazar dostumuzun üstlendiği bir emanet taşıma bilinci tarifsiz bir kırıklık bıraktı içimde. Şiir geldiğinde ismi görünce daha çok kırıldı içime düşen hisler. Tanıdığım, tanıştığım biri değildi ama bu isim aşina olduğumuz bir isimdi. Bizi takip eden, paylaşımları beğenen, kısaca görünce ah dedirten biri. Artık yok işte. Dünya o kadar boş ki.

Sonrasında geleceği de düşünmek adına çok içimden gelmese de bir şey sordum o yazar dostumuza. Anmaktan çok mutlu olacağız ama yine de sormak gerekiyor, ailesinin onayı var mı dedim. Ailesi de kalmadı dedi, hep birlikte göçmüşler.

Bu acının tarifi yok. Bu acının bir zamanı yok. Zaman aşımına uğrayacağı da yok.

Servet Eren

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.