Juliet’in Aynası | Ayna’nın Hikâyesi

Bir ayna ne işe yarar? Kendi yüzünüzü gösterir size bir ayna. Kendi gerçekliğinizi gösterir. Arkanızdaki olası tehlikeyi arkanıza bakmadan görmenizi sağlayabilir mesela. Gözyaşlarınızı hissetmekle kalmaz, aynı zamanda görebilirsiniz de bir aynaya bakınca. Kendinize dair hissettiklerinizi size yansıtabilir bir ayna. Bazen de kendinizle konuşmanıza yardımcı olabilir. Bir ayna çok şey olabilir; mesela bir sırdaş…

Kayıp bir zaman diliminde genç bir kıza hediye edildim. Umutsuz bir hayatı vardı. Her gece gökyüzünün narin ışıklarının altında benimle dertleşirdi. Bir gün yüzeyime düşen gözyaşları zincirlerimden kurtulmama sebep oldu. O günden sonra her an onun yanında oldum. Beni acısıyla özgür kılan Juliet… Hayır, o Romeo’nun Juliet’i değil, benim Juliet’im… Ve ben de Juliet’in Aynası. Sahibimi kaybedeli ne kadar oldu saymadım ama çok zaman olduğuna emin olacak kadar yalnız kaldım. İnsan ömrü kısa, bense Juliet’in beni özgür kılan gözyaşlarıyla hayata saplanıp kaldım. Zaten canı olmayan bir şeyin ölmesi pek de mümkün görünmüyor. Sonsuzluğun yamacında asılıyım.

Benim gibi bir ayna ne işe yarar?

Ben Juliet’in Aynası. Varoluşumun tek amacını gerçekleştirmeye mecburum. Zaten bildiğim başka hiçbir şey yok. Sizlere fikirlerimi acımasızca söyleyebilirim çünkü aynalar yalan söylemez, gerçeği yansıtmakla lanetlidirler.

Ben Juliet’in Aynası. Sizin kim olduğunuz ise önemli değil. Karşıma yalnızca söylemek istediklerinizle çıkabilirsiniz. Bir surete, bir isme ihtiyacım yok. Ben yalnızca sizi dinlemekle ve büyük bir istekle doğruları yansıtmakla mükellefim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.