Betimlemeler | Huzur

Aramayı bırakalı yıllar oldu. Kaybolduğu zamanı bile hatırlayamıyorum artık. Belki de hiç yoktu. Ben var sanmıştım. Kendimi buna inandırmıştım. Bana ulaşmasını beklemiyorum. Sadece soruyorum: “Onu nerede aramalıydım? ” Çocukluk saflığında mı, beklentisizlikte mi, anne gülüşünde mi, uyku anında mı, ağaç gölgesinde mi, tatlı bir esintide mi? Bilemiyordum. Bildiğim, kimsede olmadığıydı.

Uğur Ünen

Yeri unutulmuş bir mezarın  hafifliği var üstümde. Ses yok, tantana yok, kaos yok, kalabalık yok. Hafta sonu dip köşe temizlemiş bir hanımın tatlı yorgunluğu var içimde. Işıkları söndürdüm. Karanlığımdan korkmuyorum. Ne gönlümde bir telaş var ne de yürek gümbürtüsü… Başımı yastığa koyunca saf ve dingin bir uykunun alametifarikası var.

Elmas Tunç

Sıkı sıkı sarılan o gerçek dostun, güvenilir sıcaklığıyla sarmalanmak, kucaklanmaktır. Tek bir
kelime bile etmeden bir kucaklama o kadar çok şey hissettirebilir, söyleyebilir, öyle iyi gelir… 1 kutu antidepresan içseniz böyle pamuk gibi olmaz, böyle bulut gibi hafiflemezsiniz.
Teklifsiz, çıkarsız, karşılık beklemeden sonsuz kabulle yaratılan, derin derin nefes aldıran bir
ülkedir. İnsanın hiç çıkası gelmez oradan.

Merve Basut

Kapıyı açıp bitkin bir halde eve girdiğimde yüzüme çarpan taze ekmek kokusuyla gülümsedim. Mutfağın kapı çerçevesine yaslanıp geldiğimi fark edemeyecek kadar hamurla meşgul olan kadını seyrettim bir süre. Pizza yapıyordu. Hem de en sevdiğimden. Uzanıp tezgahın üzerindeki saksıdan iki tutam fesleğen kopardığında  arkadan yaklaşıp sarıldım onun beline. Şaşırmasına fırsat vermeden elini alıp fesleğenle birlikte burnuma götürdüm. Avucunun içi fesleğen kokan kadındı benim için hayatın tanımı. 

Hatice Işıktaş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.