Günün Sonunda | 41.Gün

27.07.2022

Sevgili Günlük!

Yahu bu gençleri hiç anlamıyorum, biliyor musun? Acele işe şeytanın karışacağını, o karışmasa bile aceleye geldi diye insanların şeytanlık yapacağını hiç mi düşünmezler?

Sevdiğim bir şair kardeşim hem benim hem de yayıncının tüm uyarılarına rağmen aynı yıl içerisinde bir öncekine tamamen zıt olan ikinci şiir kitabını çıkarıyor. Şiir kısacık bir anda bile değişebilir ama hem şiirin kendini benimsemesi hem de şairin hazmetmesi için zaman gerekmez mi? Anlatıyor bana şöyle yenilikçi, böyle devrimci, tıpkı 6 ay önce diğer kitabı için de söylediği gibi. 1 yıla kaç devrim sığar?

Bazen bana da geliyorlar. Bir şiir kitabı çıkarayım diyorum. Fakat uzun sürmüyor bu his. Şiire bir sıfır da ben ekleyemedikten sonra ne anlamı var bu toplara girmenin? Yazınımdan memnunum ama henüz olgunlaşmamış şiirler bunlar. Poetika desen basket olacak çok kağıt var hâlâ.

Günün sonunda Sevgili Günlük, yarım kalan ama asla yarım bırakmadığım bir Attilâ İlhan kitabına devam ettim. Neden mi yarım kaldı? Kendi kendime okusam aynı gün biterdi belki ama bazı kitaplar yalnız okunmaz. Bu da onlardan.

Sahi, nerede kalmıştık

Servet Eren

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.