Senin Pencerenden | 1.Kısım: Merak

Huzursuz bir akşam ama heyecanlıyım da. Yeni bir kurgu oluşturdum. Başkarakterin ismini çok sevdim. Aşk dolu bir adam yazacağım. Hem kitaplarımı yayımladığım o platformda Ardıç ismine sahip kaç karakter var ki? Ah isim ne de güzel. Kurgu haberini okurlarımla paylaşsam mı? Sanıyorum acele etmemeliyim. Çok sabırsızım. Çok fazla sabırsızım. Kitaplar benim kaçışım. Yalnızca seyircisi olduğum acınası hayatımdan tek çıkış kapım. Kısa süreliğine de olsa uzaklaşmam için bir fırsat. Tamamen benim kontrolümde. Kurgudaki esas kız ben olacağım ve nasıl sevilmek istediğimi yazacağım. Asla tatmayacağım o sevgiyi kaleme alacağım. Bu aşktan öte bir şey olacak. Bu yalnızca tutkudan ibaret olmayacak. Bu çok daha derin bir bağ.

Kurgu haberini okurlarımla paylaşmalı mıyım? Neyse, biraz daha sabır. En azından ilk bölüm tamamlansın. Ah bir bildirim gelmiş. Girip bakayım… BayanPortakal kullanıcı adına sahip bir okuyucu. İşin aslı okurlarımı yakından takip ederim. Birçok okurumun profiline girer, yazdığı bir hikâye varsa oy veririm. BayanPortakal’dan bildirim gelmeye devam ediyor. Pekâlâ, kesinlikle benim desteğimi hak ediyor. Minicik bir destek bile olsa. Yapabileceğim yalnızca bu var. Profiline girelim… Hım, yazdığı bir şey yok. Sebepsizce beni takip ediyor mu diye merak ediyorum. Takip ettiği yazarlara bakıyorum… Ne? Ardıç mı? Gerçekten mi? Takip ettiği yazarlardan biri Ardıç mı? Bu nasıl bir denk geliş? Hem de böyle bir akşamda. Merak ediyorum doğrusu. Heyecanlıyım sebepsizce. Profile giriyorum. 20 yaşında, Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi. Genç… Çok genç… Vay canına, basılı kitabı var. Bu kitabı daha önce gördüğüme eminim, bir yerden tanıdık geliyor. Biraz daha inceleyelim profili. Demek ödüllü bir yazar. Geçen sene katıldığım ve sadece son listeye girebildiğim yarışmanın birincisi mi oldu? Bebeğim, aynı yolun yolcusuyuz ama sen başı çekiyorsun ve bu hayranlık uyandırıcı. İnstagram’a baksam mı? İllaki hesabı vardır. Benim yazacağım Ardıç’a benziyor mu? Merak ediyorum. Hadi İnstagram’a bakalım… Kolay buldum, demek ünlüsün. Zaten bu isme sahip kaç ünlü vardır ki? İsmi çok güzel… Resimlerini inceliyorum. Gözlerinde dikkat çeken bir derinlik var. Kaşları çok hoş. Yazdığım başka bir karaktere benziyor. Kendisini çok sık rüyamda görürüm tasvir ettiğim haliyle. Bu adam rüyamı süsleyen bir yüze sahip. Mistik bir yönü olduğunu kabul etmem gerek. Ona kesinlikle yazacağım. Kurgu heyecanımı ve bu denk gelişi anlatmalıyım. Onu tanımak istiyorum. Bir sebebi yok. Bir amacım yok. Onu tanımalıyım yalnızca. Hadi bakalım, güzel bir mesaj yazalım.

Huzurlu bir akşam ama bir heyecanı yok. Ne bana ne de kendine yeten bir huzur içimdeki. Yeni insanlar tanımaya ihtiyacım var, hevesim yok. Takvime bakıyorum, sanki ilk kez bakıyormuşum gibi. Oysa ne ilk o gün için ne de son… dermişim. İyi şeyler çağrıştırmıyor takvimin o günü bana. Bilmem kaçıncı kez aynı şeyleri yaşıyorum. İnsan defalarca verdiği sonunu bildiği bir mücadeleyi yeniden vermeye girişir mi? Ben girişiyorum. Laf aramızda biraz manyağım. Tekrar tekrar yaşadığım acıdan sıyrılıp yatağıma uzandım. Bilgisayarımı kucağıma alıp bir futbol oyunu açtım. O güne kadar yaklaşık 9 yıldır benimle olan bir oyun. Oynuyorum ama diyorum ya bir heyecanı yok. Ne yaşadığım hayatın ne heyecan olsun diye yaptıklarımın ne de telefonumu elime aldığımda görecek olduklarımın. Bir insanın en özel eşyası telefonudur. Benim de öyle ama sorguluyorum, neden? Kim arar, kim sorar, kimden ne bekliyorum ki? Hiç. Koca bir hiç. Gece oldu, bölüm mü yazsam? Neyse biraz daha oynayayım. Ses tellerim dur diyene kadar kendi yazdığım maçı anlatayım. Amanın! Telefonumun ışığı mı yandı? Hay Allah topu da kaptırdık. Kim bu münasebetsiz ya da haddinden fazla münasebetli?

Deniz Ardıç

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.