Betimlemeler | Salıncak

Yine küçülmüştüm bir kucağa sığacak kadar. Üzerimde dalgalanan dünyanın tülleri ben havalandıkça ayaklarımın ucuna değiyordu. Gülümsedim. İşte bu kadar küçüktü de dünya aslında. Uzanıp bulutlara dokunacak kadar… Sıyırdım üzerime sinen tüm kasvetimi ve huzurla kapattım gözlerimi. Rüzgâr kulağıma hiç işitmediğim ninniler söylüyordu.

Hatice Işıktaş

Evin arkasındaki kiraz ağacının dallarına kurmuştuk. Anneannemin parça pazen kumaşlarıyla birleştirip diktiği mavi mor minderiyle nasıl da gözlerimi kamaştırıyordu. Sabırsızlığımın fena bir karın ağrısı yaptığı yaştaydım. Üzerine oturduğumda sarı çiğdem çiçekleri ayak bileklerimi gıdıklıyordu. İleri geri gittikçe saçlarım arkamda bir bayrak gibi dalgalanıyor, rüzgarla dans ediyordu. Halatlarını bir an bıraktığımdaysa bulutlara sıçrayacakmışım gibi ruhum bedenimden ayrılıyordu.

Burcu Özkan

Bir sarkacın ucunda; toprakla göğün ortasındasın. Hazan vakti yeri öpen yaprakları, dalgalandırıyorsun rüzgarınla. Günahsızların kahkaha sesleri arşa çarpıyor sayende. Âşıkların bedensiz öpüşmeleri, senin her itilişinde diğerine ulaşıyor. Ahh! Yaşam körpelerinin bedelsiz eğlencesi. Kim bilir kaç masumun kutsal mabedisindir de, anılmıyor özgürlüğün bu dizelerden gayrı.

Ayşete Yavaş

Halatını elma ağacına bağladığım, kuru tahtadan yapılma sonsuzluk ayıracım… Halatlarına sımsıkı tutunduğumda; bir ileri bir geri harmoniğiyle kuşların hızına ortak olup beni mavilere kavuşturan ayıraç… Bulunduğu yerde hareket ederek beni uzaklara götüren, farklı gezegenlerin kapısını aralayan kuru tahtam…

Betül Dağ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.