Şairin 12’si Çıktı!

Şiir tutkunlarına müjde!

Yakın dönemde Türk şiirinde iz bırakmış 12 kıymetli şairin, poetik düşünüşlerini dile getirdiği Ayhan Şahin imzalı Şairin 12’si, Fihrist Kitap farkıyla yayımlandı.

Kitabın editörlüğünü, Darağacı Sanat’ın genel yayın yönetmeni Agâh Ensar Can yaptı.

Tanıtım Bülteni

Gülseli İnal, Abdülkadir Budak, Yelda Karataş, Haydar Ergülen, Lâle Müldür, Sunay Akın, küçük İskender, Cevat Turan, Yeşim Ağaoğlu, Şeref Bilsel, Gökhan Arslan ve Yavuz Türk…

Şairin 12’si, 2006 yılından 2018 yılına değin kıymetli editör Ayhan Şahin tarafından on iki şairle gerçekleştirilmiş nitelikli bir söyleşiler bütünü…

Bu söyleşiler, Türk şiirinin yakın dönemine damgasını vurmuş 12 şairin poetikası hakkında sizi bilgi sahibi edeceği gibi, bir kitapta üç kuşağı sunarak şiirin nerden nereye geldiğini gözler önüne sermekte ve nereye gideceği hakkında ipucu vermektedir.

Şiir üzerine düşünsel ürünün azlığı ve şairlerin şiire bakışı üzerine veri niteliği taşıyan eserlerin yokluğu, şiire gönül vermiş okuyucuların ve araştırmacıların bildiği bir olgudur. 12 değerli şairin kendi şiirlerini ve iç dünyalarını inceleme fırsatı bulabileceğiniz bu söyleşi kitabı, alandaki önemli boşluğu bir nebze doldurabilirse, Fihrist olarak ne mutlu bize… İyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.