Mustafa Bilgin’in Karikatür Albümü Çıktı

Yazısız karikatürün Türkiye’deki usta isimlerinden Mustafa Bilgin’in, “Hayat Sanat Durumlar Anlar” adlı karikatür albümü yayımlandı. Kaynak Yayınlarından çıkan albüm 88 sayfa tamamı renkli olup, kuşe kağıda basılmış. “Bildik Şeyler”den sonra gelen “Hayat Sanat Durumlar Anlar” için heyecanlı olduğunu ifade eden Mustafa Bilgin, “Gülmeceden vazgeçmemeli. Cenneti hak edenler, bana göre dünyayı da cennete çevirmeye gayret edenlerdir” şeklinde konuştu.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüllere değer görülen Mustafa Bilgin, “Hayat Sanat Durumlar Anlar” başlıklı albümün önsözünde ise şöyle diyor: “Daha çok yarışmalarda, sergilerde karşılaştığımız yazısız karikatürün, insanın yaşadığı her coğrafyada, üzerinden on yıllar geçse de anlamını yitirmemesi gibi bir güzelliği vardır. Evrensel kimlik kazanmış bu tür karikatürleri insanın çerçeveletip duvara asası gelir. Yazılı karikatür gibi esprisini hazırlop sunmaz, okuyucusundan, izleyicisinden düşünsel katılım gereksinir, böylece ‘sanat yolculuğunu’ tamamlar.”

‘Hayat Sanat Durumlar Anlar’ karikatür albümünü seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden temin etmek mümkün.


Mustafa Bilgin kimdir?

1962 Bingöl doğumlu. 1979 yılından bu yana karikatürle uğraşıyor. İlk karikatürü Çarşaf Dergisi’nin ‘Karikatür Okulu’ sayfasında yayımlandı. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde karikatürleriyle yer aldı. İki kişisel sergi açtı, ayrıca çok sayıda karma sergiye katıldı. Ulusal ve uluslararası karikatür yarışmalarında ödüller kazandı. Çizgi film ressamı ve yapımcısı olarak uğraş verdi. 10 yıl Cumhuriyet, 3 yıl Aydınlık Gazetesi olmak üzere neredeyse her gün çizdi. Karikatürcüler Derneği üyesi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.