Saxansort Dev Balıklar Krallığı VII

            Atılgan artık her şeyin bittiğinin bilincindeydi. Yıkılan mağaranın olduğu bölgeden yavaş yavaş uzaklaşmaya başladı. Adımları yavaş olduğu kadar tedirgindi. Başına ne geleceğini, aniden ne olacağını hiç kestiremiyordu. Büyük kral Saxansort kendisini yeniden esir alabilir, manyetik piranalara yem edebilir ve ölüm bu oyunun içinde bu şekilde olabilirdi. Babası Metin olmadan bu oyunun içinden asla çıkamayacağının bilincindeydi. Bu sebeple Metin’in ölümü aslında onun da ölümüydü.

            Atılgan bu karamsar fikirleri aklından geçilirken aniden arkasından seslenen bir ses duydu. Bu babasının sesiydi. Çok hızlı bir şekilde arkasını döndü. Metin karşısında duruyordu. Babasına sevinç içerisinde koşarak sarıldı. “Baba, öldün diye çok korktum.” dedi. Metin Bey gülümseyerek: “Yok hayır, çok şükür ki ölmedim. Ama 15 saniye daha geç kalsaydım. O mağaranın içerisinde ben de patlayarak tuz-buz olacaktım.” dedi. “Saxansort bir karışıklık olduğunu anladı. Bizi yakalaması için bir balıklar ordusunu şimdiye kadar çoktan bu evrene yollamıştır. Elimizi hızlı tutalım.” diye de ekledi. Metin Bey ardında ağır bir sandık sürüklüyordu. Dönüp sandığı açtı ve içi altın dolu olan bu sandık ikisinin de gözünü kamaştırmaya başladı.

            Atılgan merak içerisinde, “Baba peki bu altınlarla ne yapacağız?” diye sordu. Metin, “Bu altınlar bizim oyun içerisindeki paramız. Bunlarla iki tane yeni güç kalkanı satın alacağız. Böylece AS457 evrenine gönül rahatlığıyla gidebileceğiz. Güç kalkanlarımız bizi koruyacak ve oradan da başlangıç evrenine döneceğiz.” dedi. Atılgan şimdi her şeyi anlamıştı. Bütün bu uğraşlar zor ve çetin olan AS457 paralel evrenine geçmek içindi.

            Metin Bey oyunun karakter güçlendirme bölümüne girdi ve en güçlü iki koruma kalkanını satın aldı. Bu koruma kalkanlarını oyundaki sanal karakterler üzerlerine giydiler. Artık gönül rahatlığıyla AS457 evrenine gidebilirlerdi. Metin Bey portal ayarlarını yaptı. Her şey hazırdı ve portaldan geçmeye başladılar.

            Portaldan geçerek AS457 evrenine geldiler. Ancak geldikleri evren bir bataklık gibiydi. Metin Bey, “Görmeyeli bu evren gerçek anlamda değişmiş.” dedi. AS457 evreninin neresinde olduklarını çözmeye çalışırken aniden arkalarından gelen güçlü bir kadın sesi duydular. Hızla arkalarını döndüler. Bu ses, “Ne olur bana yardım edin.” diye yalvarıyordu. Sesin sahibi Aslı’dan başkası değildi. Aslı, Atılgan’ın eski sevgilisiydi.

Orçun Gül

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.