Eylül Sayısına Kibarca Bakış

Sevgili Darağacı Sanat Ailesi,

Yeni bir sayıda sizlerle buluşmanın heyecanı içerisindeyiz. İlk sayımızı ilkbaharın ilk günlerinde çıkarmıştık ve şimdi sonbaharın kapısından girmiş durumdayız. Havada derin bir şiir kokusu var. Bu kokuyu yazarlarımız da almış görünüyor. Zira şiir yönüyle oldukça bereketli bir sayı sizleri bekliyor. Onlara öykü ve denemelerimiz de eşlik ediyor.

Bu sayımızda Eylül ayında doğan usta sanatçımız Orhan Kemal’i anmadan geçemezdik. Sanatçının yaşam ve yazın hayatına dair bir inceleme hazırladık. Öte yandan bir başka değerimiz Peyami Safa tarafından yazılan, edebiyatımızın nadide eserlerinden olan Matmazel Noraliya’nın Koltuğu romanına değindik.

Darağacı Sanat olarak günden güne büyümenin ve siz değerli okurlarımıza değebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlere farklı bir alanda da değebilmek adına yalnızca aylık sayılarımıza özel bir köşeye başlamanın müjdesini vereceğiz. Sadece editör tarafından tanınan nitelikli bir eleştirmen ile anlaştık! Kendisi önümüzdeki aydan itibaren dergimize gönderilen yazılar arasından seçtiklerini köşesinde yorumlayacak. Biz pek bir heyecanlandık.

Heyecanımızı paylaşmak isterseniz yolu biliyorsunuz.

daragaciedebiyat@gmail.com

Keyifli okumalar.

Editörden

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.