Doğru İnsan Mısınız?

Sevmenin değerinin bilinmediği bir çağda sıkışmış kalmış gibi hissediyorum. Önüm arkam sevgisizlik ile dolu, insanlar ile kaplı. Kimse bir ruha ait olmanın verdiği değeri bilmiyor, sevginin güzelliğinin kıymetini anlayamıyor. Güven duygusundan yoksun varlıklar arasında yaşamaya çalışıyorum. Yaşamanın güzelliğini keşfetmekten daha çok kayıp vermeden günü bitirme telaşında insanlar. Değer veremiyorlar çünkü verilen değerler hep sömürülme ile bitti. Sömürülmek, biz insanların doğasında yer edinen en büyük kötülük. Tek diyemiyorum çünkü yaşadığım çağın en büyük nimeti sanki kötülük…


Yanlış bir zaman diliminde doğmuşum sanki. Bu çağ bana aşırı yabancı… İnsanları tanımadan nefret emek, iftiralar atmak bana göre değil. Ben, sevginin güzelleştiği zamanlarda doğmalıydım. Bir insanı sevmenin güzelliğini tatmalı ve bir insana duyulan güvenin tatminliğini hissetmeliydim, bir boşluğu değil. Sevmenin nasıl güzel bir nimet olduğunu fark etmeliydim en önemlisi… Şimdi ise ait olmadığım bir çağda kapanın içindeyim sanki. Çevre bana yabancı, insanlar yabancı, doğa bile bana yabancı… Az önce yanından geçtiğim çiçek bana güzelliğini göstermek yerine kendini öldürmeyeyim diye saklandı sanki. Günün sonunda mutluluk ile değil gözyaşları ile giriyorum yatağa. Sevemiyorum, sevmeyi bilememekten değil sevmeye layık birileri olmadığından yapamıyorum bunu. Güvenemiyorum, tanımadığım insanların bile bana kin gütmesini anlamadığımdan yapamıyorum bunu. Ben önceki zamanlarda doğmalıydım. Çiçekleri koklamalı, hayvanları sevmeliydim. İnsanlar ile gülmeli, deliler gibi eğlenmeliydim. Sevdiğim ile açık hava sinemalarına gidip ona kasetler doldurmalıydım belki de. Onu bir pamuk şeker ile mutlu edip kahkaha atmanın cinsiyeti olmadığını anlatmalıydım.


Ben yanlış zamanın yanlış insanıyım… İlk ne zaman kırıldığımı hatırlamıyorum ama sayamayacağım kadar fazla kez kırıldığımı hatırlıyorum… Ben yanlış zaman yanlış insanım belki ama peki ya siz? Siz doğru zamanın doğru insanı mısınız?

Matmazelin Rüyaları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.