Âşık Olanların Olayı

Bir insanın seni sevmesinin bile bende nasıl duygulara bedel olduğunu bilmiyorsun ki sen. Mesela… Mesela bile diyemiyorum… Benim acıma karşı sende bir misilleme yapamıyorum. Sen üzülme, senin canın yanmasın istiyorum. Ben her şeye dayanabilirim. Ama senin canının yanması her şey değil. Senin içinde olduğun bir şeyi nasıl her şeyin içine koyup genelleme yapabilirim ki? Ben çok seviyorum… Kalbini, gülüşünü, nazikliğini, iyi kalpliliğini, seni sevmeyi bir de beni asla sevmeyişini seviyorum…

Düşünüyorum da bazen, seni sevmek miydi acı veren yoksa beni sevmeyeceğini bilmek mi?
Sana dolu dolu inanmak mıydı beni kıran yoksa gerçeklerin yüzüme vurulması mı?
Neydi bu kalbime batıp kanatan şey? Bana kapılarının kapatılması mı yoksa o kapıların ben hariç herkese sonuna kadar açılırken bana bir kez bile olsun açılmaması mı?

Ben miydim şimdi çalan bir müzikle deli gibi ağlayan kız yoksa o şarkı mıydı deli dolu kızın hayallerini kırıp ellerine veren?
Neydi ki doğru olan? Onunla ilgili hayaller kurup onu hayallerinin başkahramanı yapan ben mi yoksa adımı bile bilmeyen o mu?
Neydi asıl delilik? Seni sevmeye kalkışan o korkak kız mı yoksa senin yaptığın gibi duyguları alıp paramparça etmek mi?
Delirmek nedir biliyor musun? Yüzlerdeki masum gülüşlerin yerini sahtelerinin alması, mutluluktan akan gözyaşlarının artık dinmeden sadece acı için kendini akıtmasıdır. Bir an gülüp diğer dakika trip atıp iki dakika sonra şımaran bir kızın çocukluğu bırakıp duygusuzlaşmasıdır. Ritimlerin yavaşlaması, olayların farkına varılmasıdır. Kısacası delirmek, zorla büyümektir… Büyümek ise hiç olmayacak hayaller kurmaktır. Hiç olmayacak hayaller kurmak sadece delirenlere değil, aynı zamdan aşık olanların olayıdır.

Matmazelin Rüyaları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.