Son Mektup

Bugün ne öğrendim biliyor musun? Her şey unutuluyormuş. Mesela ilk önce kokun gitti aklımdan… Tutamadım onu. O da senin gibi bıraktı beni. Feda etmiştin senin için önemsiz olan anılarımızı. Kokun yoktu artık burnumda… Sonra, sonra sen ile ilgili olan her anımızdan kokun gitti. Eksildi… Sen bilmesen de sarıldığımızda gözlerimi kapattığımda etrafı saran o kokun… Bu dünyadaki tek huzurdu. Dünyamdaki cennetimdin. Şimdi ise cehennem… Hani nefesindim? Öldün ya onun için mi bıraktın nefesini? Şimdi adını her duyduğumda bir umut dönüp bakıyorum arkama. Belki o ameliyat masasında yatan o cansız beden yani… Diyemediğim gibi yazamıyorum da artık o kelimeyi… 3 harf, 1 hece, kaybolan 2 hayat… 2 hayatı mahveden o kelimeden hayatımda nefret ettiğimden her şeyden daha çok nefret ediyorum artık.
“Biliyor musun?” dediğimde devamını dinlemeden, “Biliyorum!” derdin. Şimdi ne biliyorsun? Geçen gün bir anda yüzün aklıma gelmedi. Korktum! Hayatımda hiç korkmadığım kadar korktum… Unuttum sandım seni… Bana verdiğin o kutuyu ağlayarak aradım. Bulduğumda açmadan aklıma geldi yüzün, dünyanın en güzel sesinden bile güzel olan o sesin… Seni unutmak istemiyorum. Seni unutursam geçmişim kaybolur karanlıkta… Yapma olur mu bunu bana? Seni unutmama izin verme! Beni bıraktığın gibi anılarımdan da gittin.
Eğer unutursam… İşte dünya o an benim için biter. Dayanamıyorum… Sen bana söz vermiştin. Sana bir şey olmayacaktı hani o ameliyatta? Ama… Unutmuşum. Sen verdiğin sözleri tutmazdın ki… Kafana o an ne eserse onu seçerdin. Ben… Bilmiyorum. Artık sen yoksun ve artık dayanmak için de bir sebebim yok. Hayatımdan sözünü tutmayan her insanı çıkartıyorum. Sanki her an senin yerini alabilirmiş gibi geliyor. Bugün… Bugün tam 3 yıl oldu. Sensiz koskoca 3 yıl ve gelecekte sensiz yaşamak zorunda olduğum onlarca 3 yıl. Keşke sen… Olmasaydı işte anla Eren! Beni bırakmasaydın. Beni de alıp gitmeseydin bu dünyadan! Yaşayan bir ölü gibi yaşanmıyor Eren! Artık yaşayamıyorum! Ama bazen deli gibi ağladığım gecelerde aklıma bir düşünce geliyor. Bu dünyadan gitmen belki senin için en iyisidir Eren? Sen burada yaşayamazdın zaten… Herkes bencil, herkes yalancı, herkes sahtekâr, herkes alçak ruhlu Eren… Kimse sen gibi değil. Bu dünya iyi kalplilerin cehennemi.

~Sen bu dünya için fazla iyiydin…

Matmazelin Rüyaları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.