Günün Sonunda | 4.Gün

4.Gün

26.02.2021

Sevgili Günlük!

Mübarek bir Cuma gününün gecesinden merhaba. Bugün sana çok az kişinin bildiği bir şeyden bahsedeceğim. Kaç gündür sorup duruyorsun ya nedir şu mail meselesi diye. Bugün haftanın son iş günüydü ve yine bir dönüş alamadım.

Tam 25 gün geçti. 25 gün önce uzun zamandır istemediğim belki de cesaret edemediğim için istek duymadığım bir şey yaptım. Detaylarıyla anlatmak istemiyorum ama sen adına iş başvurusu de. 45 gün içinde dönüleceğine dair bir not yer alıyordu sitede. Daha çok var. Geride bıraktığım bu 25 günü nasıl yaşadığımı bir ben biliyorum. Her gün en az on defa kontrol ediyorum. Arada internet bağlantısı yavaşladığından geç geliyor. O anlar mesela… Öyle bir heyecanlanıyorum ki! Acaba mı diyerek bakıyorum ekrana. Sonra birden harca harca bitmez yazılı abuk bir maille karşılaşıyorum. Yine hüsran.

Sana detay vermiyorum diye alınma. Dönüş aldığım günün sonunda haberin olacak nasıl olsa. Sana ne olduğundan çok, bu duruma karşı neler hissettiğimden bahsetmek istiyorum.

Artık bir şeyler olsun istiyorum Sevgili Günlük! Sen adına emeğe karşılık bulmak de, ben uğruna çalışılan bir hayalin gerçeğe dönüşmesi diyerek toparlayayım. Sen geri dönüş de, ben unuttuğum heyecanlara kavuşmak diyeyim. Çok uzak kaldım bir şeylerden. Armut toplamadım gerçi, daha çok çalıştım, istediğimi başarabilmek için. Ama bu öyle bir şey ki şimdi, pamuk ipliği misali. Dört gözle beklediğim mailin içeriğini bilsem istemem gelmesini belki. Bazen salt beklemek, umduğunu bulamamaktan daha iyidir. Güvenli alandır beklemek. İstiyorum, bekliyorum, bir gün gelecek inanıyorum der durursun ama geldiğinde istediklerinin aksiyse gelen bırak kaldığın yerden devam edip önüne bakmayı, baştan bile başlayamazsın.

İşte bundan korkuyorum ben. Baştan bile başlayamamaktan.

Enteresan bir kuşağız biz. Bizim kafalar biraz gidik. İçinde bulunduğumuz bu dar çağ, vazgeçmeyi aşılıyor bize. Öyle ki aldığımız en yüce öğüt bile, “Boş ver!”

Enseyi hemen karartmayalım tabii. Bunun bir başka seçeneği daha var. Olumlu sonuç alırsam eğer, dünyalar benim olur ama ihtiyaç duyduğum şey sonradan benim olacak dünyalar değil, aldığım bu sonuçla o dünyalarda nasıl var olacağım. Aslında bütün mesele bu Sevgili Günlük! Bırakacağım iz… Geçen dedim ya tarihe not düşmek adına önemli seninle dertleşmek diye. Tarihe bir not düşmek istiyorum. Eğer ki bu hevesime, hayalime ve bunca zaman yeniden cesaret edemememe değmeyecekse olmasın! Ben nasıl olsa yeniden başlamanın bir yolunu bulurum.

Beklemek dışında bir şey daha yaptım bugün. Sevdim. Bir kez daha çok sevdim. Bir süredir sevgilimin yapmamı istediği ama yapamadığım şeyleri sonunda yaptım ve bugün üzerine konuştuk. Onla her konuyu konuşmak çok güzel. Onla gülmek her şeyden daha güzel.

Günün sonunda yorgun ve uykusuz hissediyorum. Tabii sen bunu söylediklerimden anlamışsındır. Görüşürüz!

Servet Eren

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.