Sessiz Kalmıyoruz!

Son günlerde yaşanan gelişmeleri üzüntüyle takip ettik. Yazar; zihniyeti, bağlı olduğu akımı, hayattan beklentisi ve inancı ne olursa olsun önce insan olmalı, insan gibi yaşamalı ve insana saygı duymalıdır. İnsanın olmadığı yerde eser olmaz, insanlığı olmayanın eserinin de hükmü kalmaz.

Biz edebiyat kökenli sanat dergisi Darağacı Sanat olarak; her zaman hakkın ve haklının yanında olmayı, toplumsal değerlere, insani ve ahlaki değerlere saygılı olmayı, bunları gözeterek edebiyat yapmayı ilke edinmiş ve bunların karşısında olan her türlü kişi ve kişilere sırt çevirmişizdir.

Kurucuları edebiyatçı olan bir dergi olsak da, buna müsamaha göstermemiz söz konusu değildir. Edepsiz edebiyata karşı olduğumuz gibi, edepsiz edebiyatçıya da karşıyız!

İnsanların hayatlarında kalıcı hasara yol açıp pişkin bir ifadeyle ahlaksızlığı basite indirgemeye çalışarak af dileyenlerin cezasını tarih verecektir.

Ortada ciddi bir suç varken, suçun herhangi bir hafifletici sıfatı olmaksızın faili varken ve henüz herhangi bir ceza ile karşılaşmamışken, haksız haklı karşısında hakkını alamamışken, onun eserlerinin değerinin savunuculuğunu yapmak, ilk önce onun peşine düşmek, insani değerlerinden soyutlanmış birinin mücadeleci sesi olmak, onun kadar olmaktır.

Bundan sonra ne malum yazarın kendisine ne de eserlerine dergimizde yer vermeyeceğimizi, önce insan parolasıyla sanatımıza ve yolumuza devam edeceğimizi bildirmek isteriz. Her türlü tacizin, şiddetin, zorbalığın ve edepsizliğin karşısındayız!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.