Bu Pazar Aklımız Fikrimiz İzmir’de!

Sevgili Darağacı Sanat Okuyucuları,

Cuma günü güzel şehrimiz İzmir’de meydana gelen ve tüm ülkenin yüreğinde hissettiği deprem nedeniyle bu pazar dergi olarak bir faaliyette bulunmama kararı aldık. Aklımız fikrimiz ve dualarımız İzmir’de, yaşam mücadelesi veren insanlarımızla.

Depremde hayatını kaybeden insanlarımız için Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. İnşallah yaralılarımız da, yardıma ihtiyaç duyan insanlarımız da tez zamanda iyileşir ve bu kötü günleri atlatmanın bir yolunu buluruz.

Bizler bu ülkede yaşayanlar olarak depremin büyük bir tehdit olduğunun farkındayız fakat herhangi bir yaptırım gücümüz yok. Görülen o ki, kimsenin tedbir almak gibi bir derdi de yok. Tabii ki deprem olduktan sonra dara düşen insanlara yardım edilecek, hasar almış evler yeniden yapılacak. Peki bunları yapmak için illaki deprem olması mı beklenecek? Olduktan sonra yeniden yapmak yerine olmadan önce sağlamlaştırmak daha sağlıklı olmaz mı? Lütfen artık bir şeylerin farkına varalım ve önlem alalım. İnsanlarımızı, şehirlerimizi, canımızı, ciğerimizi korumaktan geri durmayalım. Nereden başlayacağız diye sormak günden güne vakit hatta can kaybına neden oluyor. Bir yerden başlayalım ki, gelecekteki canlarımızı kurtaralım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.