Saxansort Dev Balıklar Krallığı III

            Atılgan uyandığında kendisini bambaşka bir bedenin içinde, çok farklı bir bebek evrende buldu. Ellerinden zincirli olmadığını fark ettiğinde şaşırmıştı. Acaba Saxansort neredeydi? O zalimin elinden sonunda kurtulmuş muydu? Bulunduğu yer bambaşka bir yerdi. İnsan boyunun birkaç katı otlarla kaplıydı. Yerde bulduğu kesici aletle otları yarıp yürümeye başladı. Atılgan nerede olduğunu çok merak ediyordu. Orman dese orman değildi… Sanki bir deniz veya bir göle yakındı. Bu çıkarımı aldığı yosun kokusundan yaptı. Otların arasında bir su sızıntısı keşfetti. Bu çok ufak bir su yoluydu. Su yolunu büyük bir merakla takip etmeye başladı. Belki bu su yolu onu bu yosun kokusunun kaynağına götürebilirdi.

            Uzun bir yürüyüşün ardından bu su yolunun sonu bir bataklığa çıktı. Bu bataklıktan yukarıya doğru bir el yükseliyordu. “Bana yardım edin!” diye bağırıyordu. Atılgan biraz daha yaklaşınca bunun babasından başka kimse olmadığını fark etti. Ancak Atılgan başkasının bedeninde olduğu için ve ölüm kalım mücadelesi içinde olduğu için babası onun kim olduğunun farkına varamadı. Atılgan korku içerisinde yardım çığlıkları atmakta olan babasının hızla aşağıya doğru inmekte olan elini hemen kavradı.

            Atılgan eli kavramasıyla birlikte çok güçlü bir kuvvetin babasını ve kendisini aşağıya doğru çektiğini fark etti. Bu kuvvet kendisini de aşağıya doğru çekiyordu. Bir şey yapmalıydı. Bataklığın çamurlu suyuna doğru hızlı bir şekilde çekilirken Atılgan ve babası ne yapacağını bilmiyordu. Atılgan’ın gücü bitmek üzereydi. Yerde bulunan büyük kayalardan birisini kavramak aklına geldi. Boşta kalan eliyle yerdeki kayaya tutundu. Kayayı büyük bir kuvvetle kavramaya çalışıyordu. Ama artık tutunacak gücü kalmamıştı. Büyük bir çaresizlikle pes etti ve kendisini bataklığın çamurlu sularına bıraktı.

            Aniden babasıyla birlikte Atılgan yeni bir bebek evren portalına geçmeye başladılar. Atılganın babası olan Metin Bey aslında bir bilgisayar oyunu programcısıydı. Yanında bulunan tanımadığı şahsa karşı tedirgindi ve ona şüpheyle yaklaşıyordu. Yanındakinin başkasının bedenindeki kendi oğlu olduğunun farkında değildi. Yüzünde üzgün bir ifade vardı. Atılgan kendisinin onun oğlu olduğunu ve bilmediği bu bedende hapsolduğunu babasına anlattı. “Baba neler oluyor? Senin bu içinde olduğumuz durumla ilgili bir fikrin var mı?” diye peş peşe sorular ekledi. Metin Bey yanındaki kişinin aslında Atılgan olduğunu anladığında daha çok kederlendi. Kendi kendine, “Sorun gerçekten çok büyük desene.” dedi. Atılgan bütün bu soruları üzerine derin bir nefes aldı ve içinde bulundukları durumu ona teker teker anlatmaya başladı.

Orçun Gül

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.