Seni Sen Yapan

Yaralarla dolu bir hayatın içinde yaşıyorduk. Bu yaralar için her ne kadar hayatın kendisine suç atsak da asıl suçlunun kendimiz olduğunu hepimiz çok iyi biliyorduk. Sonuçta o insana benliğimizi kırabilecek kadar olan değerini biz kendi ellerimiz ile kendisine veriyorduk.

Hayat bir su tanesiyse biz onu deniz yapan asıl nedendik. Bazılarımız denize erişmemizi sağlayacak yoldaki kum olmayı seçerken bazılarımız ise basanın ayağını kesecek kadar keskin olan o taş olmayı kabul ediyordu. Bazılarımız o denizi renklendiren balıklar olurken bazılarımız ise sadece o denizdeki kiri oluşturacak çöpler olmayı seçiyordu. Bu seçimi hayat yapmıyordu, bu seçimi biz kendimiz verdiğimiz değerler ve aldığımız yaralar sonucu yapıyorduk…  Sonuçta kum da koca bir kayadan aşınıp oluşuyordu ama can acıtmıyordu. Bir de aksine yaralar aldıkça keskinleşenler vardı. Yara almak da suç değildi, taş olmak da. Konu keskin olmaktaydı. Sonuçta insanın dinlenmek için sığındığı da taştı, ayağını kanatan da.

Bazen ise sadece bir karanlıktı hayat, biz ise onu gölge yapandık. O kadar fazla ışığımız vardı ki onu yönetemiyorduk. Yönetemedikçe yollara sapıyor sonunda çıkmazlarda kapana sıkışıyorduk. Fakat sonuçta geldiği yolu unutan da, geride bıraktığı çıkmazları sayamayan da bizdik. Sonuçta bazen içinde ışık olması da değiştirmiyordu onu kullanmasını bilmiyorsan. Ateş de ışık saçardı sonuçta, onu oluşturan şeyi küle çevirmeden önce. Eğer ki seni sen yapanı bulamazsan bir ateşten de bir külden de farkın kalmıyordu. Sonuçta karanlığa yenilen az önce onu gölge yapan ışık oluyordu.

Her şeye verdiğin değerdi aslında seni sen yapan. Ne suydu senin şu an sen olmanı sağlayan ne de içine çektiğin hava. Ona verdiğin anlamdı işte seni sen yapan…

Matmazelin Rüyaları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.