Günün Sonunda | 23.Gün

23.Gün

10.04.2021

Sevgili Günlük!

Bugün dayımın testinin pozitif çıktığını öğrendik. Geçmiş olsun mesajımı, “Senin gülen gözlerinin parıltısından büyük güç yok.” diyerek noktalamam üzerine bana güldüğü bir fotoğrafını çekip gönderdi. Yüzüne bir yorgunluk çökmüş olsa da parlıyordu yine gözleri. Çabucak atlatmasını diliyorum, onun da ailesinin de.

Dayımın rahatsızlığının haberini aldıktan sonra odaya girerek gözlerimi sıkıp “Yeter artık!” diye bağırdım. Hakikaten yeter artık. Korku içinde yaşamaktan, sürekli endişe duymaktan bıktık. Üstelik biz bizeyiz artık. Yani korona da bizden biri ya. Aradan önlemler, korunmalar, bakanlık, hükümet kalktı. Halk ve korona baş başa kaldı. Durmak bilmeyen bir katil ile ondan sıkılmış, bıkmış, sabrı kalmamış bir halk. Arkada da, “Herkes bir olsun da sonra bir çaresine bakarız.” Diyenler.

Bugün koleksiyonum için attığım yeni adım bana ulaştı. Pandemi döneminde edindiğim bir hobi olması beni mutlu ediyor. Canım sıkıldığında ki bu sık oluyor, açıp yenilerine bakıyorum. Almasam da bazen, bakması bile keyif veriyor.

Pandeminin en sinir bozucu etkisi yakınların uzaklaşması. Bugün mevcut şartlar ilk kez bu kadar çaresiz bıraktığı gibi beni, üzdü de. Bir yakının sana ihtiyacı varken ona gidememek, gidebilme ihtimali bile bulamamak korkunç. Gecenin geç saatlerine kadar haber beklemekten başka bir şeyin elden gelmemesi ne büyük çaresizlik. Bu çaresizlik tüketir insanı.

Günün sonunda Sevgili Günlük, kendi adıma bir kırmızı çizginin üzerini beyazla geçmeye karar verdim. Attilâ İlhan’a bunu başardığı için saygı duyabilirim ancak bu çağda ehliyet de araba da şart.

Servet Eren

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.