Günün Sonunda | 14.Gün

14.Gün

19 Mart 2021

Sevgili Günlük!

Teşekkür ederim, iyiyim. Daha iyi olacağım, olacağız. Yalnızca zamana ihtiyacımız var. Sağlık olsun da gerisi bir şekilde hallolur sonuçta.

Şu aralar ekonomik olarak çok açıldığımı fark ettim. Buna üzülmemek ve oturup karalara bağlamamak ne güzel. Güzel diyorum çünkü öğrenciyim ama sevincim uzun sürmüyor çünkü bu sene son senem. Ürkütücü bir sessizlik beni bekliyor. Her ay havadan gelmesine alıştığım burs birden kesilecek. Öyle bir kesilecek ki, sanki onca ay hiç yatmamış gibi. Önümü göremiyorum ve biraz canımı sıkıyor. İş bulabilecek miyim, işimi sevecek miyim, oradaki insanlara ısınabilecek miyim, bir yığın soru var kafamda. Ha zaten çalışmıyor musun diyorsun… Ne yazık ki para kazanabileceğim bir iş yapmıyorum şu anda. J

Tam bahsettim mi hatırlamıyorum, edebiyat okuyorum. Belki duymuşsundur sağdan soldan, edebiyat da havalı değil eskisi kadar. Yüksekten konuştuğuma bakma, ben girdiğimde de havası kalmamıştı. Öyle ki kazandığımı öğrendiğim günün ertesinde gittiğim bir akraba meclisinde o günden sonra bir daha görmediğim bir şahıs bana bakıp kederlenerek, “Ben isterdim ki bir mühendislik okuyasın da geleceğini garanti altına alasın.” Güzel adamım Sevgili Günlük. Canımı sıkan insanları hayatımdan çıkartmakta üstüme yok.

Deme şimdi; adam haklı, bak kara kara düşünüyorsun diye. Mühendislik kazanırdım kazanmasına da bitiremezdim. Biliyorsun; kazanmak 1, okumak 4. Aptalca bir toplum algısına kapılıp bölüm de seçilmez ya.

Kafamda şu an yaptığım işi büyütebilmek adına büyük yerlere girerek hem tecrübe hem de para kazanmak var. İnşallah her şey yolunda gider. Gitmezse ayvayı yedik.

Geçtiğimiz ay pedagojik formasyon eğitimimi tamamlamıştım. Yalnızca 2 gün gidebildiğim bir eğitimdi. Bölüm derslerinden sonraya yani akşama sarktığı için korkunç bir hal alacağı belli olan bir eğitimdi ve yüz yüze gördüğüm o birkaç saatte içimden neler geçirdiysem derste haberini aldık okulların tatil olacağını ve bir daha gitmedim. Uzaktan eğitimle öğretmen olduk anlayacağın. Aman sakin olsun şimdi Eğitim Fakülteli arkadaşlar. En azından şimdilik öğretmenlik yapmak gibi bir niyetim yok. Zira daha öğrenecek çok şeyim olduğunu düşünüyorum ve bir şeyler öğretmek için de zamana ihtiyacım olduğuna inanıyorum.

Kovaladığımız birkaç bir şey var da bakalım hayırlısı.

Bu arada 47 gün oldu, mail gelmedi. Ümidi kestim bilesin, mailden de olacağından da. Sana bir şey söylemiştim geçen. Sanırım hayat boyu kavga edeceğim ben.

Günün sonunda Sevgili Günlük, bir zamana nazaran daha iyi olduğumu fark ettim. Ne iyi etmişim de silmişim şu Twitter’ı. Hiçbir şeyden haberim yok. Bilmemek, gerçek mutluluk.

Servet Eren

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.