Alice | 3.Bölüm

Aradan birkaç ay geçmişti. Alice ve Oliver aileleriyle konuşmuş, o okula yazılmışlardı. Bu durum Alice ve Oliver’ı birbirine daha da yakınlaştırmıştı. Birbirlerinin en yakın arkadaşı olmuşlardı. Bu yeni okulda bir sürü yetenek vardı. Görünmez olabilen, zihin okuyabilen ve daha aklınıza gelebilecek bir sürü özel yetenekler vardı. Alice bu okulda daha mutluydu. Kendini diğerlerinden farklı görmüyor ve dışlanmış hissetmiyordu. Bu okulda Alice ve Oliver’ın bir arkadaşları daha olmuştu. Bu kişi Valentina’dan başkası olamazdı. Valentina Şilili beyaz tenli, kumral lüle lüle saçları olan oldukça içine kapanık bir kızdı. Az konuşur ama konuştuğu zaman Alice ve Oliver’ı güldürürdü. Valentina’nın özel yeteneği ise geçmişe gidebilmekti. Lakin geçmişe gittiğinde hiçbir şeyi değiştirmezdi. Çünkü yapacağı en ufak bir değişikliğin şimdiki zamanda altından kalkılamayacak kadar büyük sonuçları olabilirdi. Onun burada olmasının sebebi yeteneğini kontrol altında tutabilmekti. Çünkü istemsiz bir şekilde kendini geçmişte bulabiliyordu. Bu durum ilk başlarda hoşuna gitse de sonraları can sıkıcı olmaya başlamıştı. Daha sonra bu okulu duymuş ve buraya kaydolmuştu.

Öğle arasıydı. Alice, Oliver ve Valentina okulun güzel bahçesinde oturmuş sıcacık çay eşliğinde otlu poğaça yiyorlardı. Otlu poğaça Alice’e hep Tesla’yı hatırlatırdı. Alice duraksamış Teslayı düşünürken bu sessizliği Oliver bozdu. “Valentina geçmişte hiçbir şeyi değiştirmek istemedin mi?” diye sordu.

“İstemez olur muyum? Hem de çok istedim ama sonuçlarının ne olacağını tahmin edemiyorum. Ya yapacağım ufak bir değişiklik ileride çok daha büyük bir hataya sebep olursa o zaman ne yaparım?” dedi Valentina.

Oliver, “O zaman da yine geçmişe gidip o hatayı düzeltebilirsin.” dedi.

“Hayatım sürekli geçmişi düzelterek mi geçecek Oliver? Benim yapacağım değişiklik sadece benim değil, sizin de hayatlarınızı etkileyebilir. Bu riski göze alamam. Kimsenin hayatıyla oynamaya hakkım yok. Hem bugünümüz de yarının geçmişi değil mi? Bugünümüzü en iyi şekilde değerlendirsek ve yarına hiçbir pişmanlık bırakmasak daha iyi olmaz mı?” diye sordu.

Oliver biraz düşündükten sonra Valentina’ya hak verdi. O anda Alice’in aklından geçense eski okulunda yeteneğini söylediği ana gidip her şeyi değiştirmekti. Alice orada yaşadığı dışlanmışlığı bir türlü hazmedemiyor ve sürekli değiştirmek istiyordu. Şimdi ise karşısına bir fırsat çıkmıştı. Yapması gereken tek şey ise Valentina’yı bu duruma ikna etmekti.

Hatice Saka

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.