Günün Sonunda | 5.Gün

5.Gün

28.02.2021

Sevgili Günlük!

Pek bir endişeli görüyorum seni. Merak etme senle sohbeti kesmedim. Dün konuşamadık ama inan bırak biriyle konuşmayı, başımı kaşıyacak vaktim bile yoktu. Öyle ki sabah kaşındığında bile başım, kolumu kaldıracak halim olmadığından kaşıyamadım.

Bugün fiziksel yorgunluğumun üstüne bir de psikolojik bir hayal kırıklığı eklendi. Evet, farkındayım bana da tuhaf geldi bu tanımlama. Psikolojik bir hayal kırıklığı… Kimseye hissettirilmeyen, evde yapılan şakalara istif bozmadan gülünebilen ama her ne yaşandıysa kafada saklı tutulan yeni nesil bir bozukluk.

Bugün şunu anladım ki, ben anda kalan ve anı yaşamaktan keyif alan bir adamım. Geçmişle bir hesabım varsa da bu hesap geçmişimle benim aramda, geleceğimle ilgili bir hayalim varsa bu zaten yaşadığım her anda. Ben zamanında çözülmüş olmasına rağmen geçmişte yaptığım yahut yapmadığım bir meselenin bugünümde önüme getirilmesinden nefret ediyorum. Tabii ki bazı hatalar vardır, nereye gidersen git seninle gelir, daima yanındadır ama bu öyle bir şey değil. Bugün hissettiğim, değer verdiğim bir şeye olan inancımın yitmesi, geçen yıllar içinde boşa kürek çektiğim gerçeği ile yüzleşmemdi. Bugün hissettiğim şey, derin bir yalnızlıktı.

Bugünün tek güzel yanı, yıllar önceki bana olan saygım arttı.

Hatırlar mısın sana tanıştığımız ilk gün, sana kendimi anlatmak istiyorum demiştim çünkü bir tek senin bunu yadırgamayacağına emindim. Şimdi bu sözümden cesaret bularak sana bir şey söylemek istiyorum. Ben iyi bir insanım Sevgili Günlük. Takdir etmeye, övmeye, biliyorsam yol göstermeye çok yatkınım. Bir insana hakkını teslim etmekten çekinmeyecek kadar iyi bir insanım.

Günün sonunda neyi düşünüyorum biliyor musun Sevgili Günlük?

Ben dün sana niye yazamadım?

Servet Eren

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.