Devlet Tiyatroları oyunları YouTube’da yayınlanacak

Corona virüsün dünyayı sarması ve bu salgın neticesinde uzun süredir tiyatrolardan uzak kalan sanatseverler tiyatrolara uzaktan da olsa kavuşuyor. Devlet Tiyatroları oyunları Kültür ve Turizm Bakanlığı YouTube kanalından evlere ulaştırılacağı açıklamasını yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı YouTube kanalı üzerinden her hafta bir oyun paylaşılmak üzere toplam altı boyunca devam edecek.  Bunun yanında sanatseverlere sanatçıların projeksiyon yardımıyla perdeye yansıtılan metni okurken karakterlere nasıl hayat verdikleri de gösterilecek.

İlk Eser olan “Kadın ve Kedi” Oyunu Yayımda

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘YouTube’ kanalı üzerinden bugün ilk eser olarak, Behçet Necatigil’in kaleme aldığı ‘Kadın ve Kedi’ adlı oyunu yayımladı.

Sanatseverlerin evlerinde bulunduğu dönemlerde keyifli vakit geçirmesini sağlayacak farklı etkinlikler yeni projeler ile tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek

İlk eser olarak belirlenen Behçet Necatigil’in “Kadın ve Kedi” adlı tiyatro oyunu oldu. Altı hafta oyunca her Salı günü bir oyunun yayımlanacağı belirtilirken önümüzdeki Salı günü de Bilge Karasu’nun ‘Sevilmek’ adlı eserini sanatseverler izleme imkânına kavuşacak. Sonraki haftalarda oynanacak oyunlar sırasıyla; Oktay Rıfat’ın “Yağmur Sıkıntısı” oyunu, Vüs’at O. Bener’in “Ihlamur Ağacı” oyunu,  Behiç Ak’ın “Fay Hattı” oyunu ve Özen Yula’nın “Ay Tedirginliği” oyunu seyircisine kavuşacak.

Bakanlık tarafından sanatseverlerin evlerinde bulunduğu dönemlerde keyifli vakit geçirmesini sağlayacak farklı etkinlikler ve yeni projelerle tiyatro ve sanat sevdalılarıyla buluşturmaya devam edeceklerini beyan ettiler.

Darağacı Sanat Ailesi bu habere içten bir sevinç duyduğumuzu tiyatrosuz geçen aylarımızın ardından dijital ortamda da olsa tiyatromuza kavuşabilmemiz mutluluk vericidir. Biz inanıyoruz ki pandemi dönemi en kısa sürede bitecek ve biz hasret kaldığımız tiyatro salonlarımız ve koltuklarımıza kavuşacağız.

Umut ediyoruz ve umut ediyoruz ki bakanlık sözünde durmakla yetinmez bu dönemde mağdur olan tiyatrolarımıza ve tiyatro oyuncularımıza sahip çıkar, onlara destek olur.

TİYATROMUZA SAHİP ÇIKALIM VE TİYATROMUZU YAŞATALIM! 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.