Abidin Dino Sergisi Sevenleriyle Buluşuyor

Abidin Dino’nun hayatından kesitlerin sunulduğu “Kara İçinde Ak Bir Umut” sergisi 17 Eylül-30 Ekim tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor.

Ressam, karikatürist, yazar ve film yönetmeni olan Abidin Dino’nun hayat hikâyesinden kesitlerin yer aldığı ve Galeri Selvin ile Harmonyhip ortaklaşmasıyla gerçekleşecek olan “Kara İçinde Ak Bir Umut” sergisi 17 Eylül-30 Ekim tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor. Sergide birçoğunun ilk defa gün yüzüne çıkacak olan seksene yakın eser bulunmaktadır.

Abidin Dino’nun yaşamının farklı dönemlerinde fırçasından fırlamış birbirinden farklı temaları barındıran seçkin çizgiler sizleri bekliyor.

Galeri Selvin’in kurucusu olan Selvin Gafuroğlu sergiyle ilgili konuşmasında; “Çok sevdiğim saygıdeğer sanatçımız Türkiye’nin ilk avangard ressamı Abidin Dino’nun eserlerini sergilemek beni çok heyecanlandırıyor. Yaşadığı süre boyunca elinden sadece fırçası değil; kalemi de eksik olmamıştır. Her tema işleyişinde, dolaysız bir şekilde yaşadıklarını resim yoluyla aktaran Dino, insanlığı yakından ilgilendiren yöresel ve evrensel felaketler ve acılar karşısında duyduğu tepkileri eserlerine aktarmış. Hepimizin içinde yaşadığı sıkıntılı pandemi günlerinde hepimize tertemiz bir umut olacağını düşündüğümüz için sergimize ‘Kara İçinde Ak Bir Umut’ ismini verdik.” Kelimelerini kullandı.

Nişantaşı, Abdi İpekçi Caddesi’nde bulunan “Abidin Dino: ”Kara İçinde Ak Bir Umut” sergisi kendisini ziyaret etmek isteyen sanatseverleri 17 Eylül ile 30 Ekim tarihleri arasında ziyaretine bekliyor. Bu arada Galerinin Pazar günü açık olmadığını ve diğer günlerde 11.00-19.00 saatleri arasında açık olduğunu belirtelim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.